Okolo nás je příroda a měli bychm jí chránit.
K čemu je dobrý chránit přírodu?
Příroda nám dává vše základní pro život. Neživá nám dává vodu,vzduch,teplo a světlo ap.
Bez neživé přírody nemůže žít ta živá a do ní patříme i mi. Rostliny nám dávají kyslík. Bez kyslíku nemůžeme žít. Neměli by chom po nich skákat a dupat. Neměli bychom v přírodě pohazovat odpatky.
Jak přírodu chránit?
a) nepohazujte odpatky! Když neni nikde koš tak si to dejte do batohu či kapsy! pokut to je okusek od jablka či slubka od jablka tak to můžeme zahodit ale ne ve městě!
b) nevitrhávat a nedupat po květinách! od toho jsou hřiště
c)nekouřit!
d)třídit odpatky!